WP-RecentComments 1.7 - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Anonymous
pl: Anonim

en: &laquo; Newest
pl: &laquo; Najnowsze

en: &laquo; Newer
pl: &laquo; Nowsze

en: Older &raquo;
pl: Starsze &raquo;

en: Y/m/d
pl: d/m/Y

en: &laquo; Back
pl: &laquo; Wstecz

en: Recent Comments
pl: Ostatnie komentarze

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Number of comments to show:
pl: Liczba komentarzy do pokazania:

en: (at most 20)
pl: (maksymalnie 20)

en: Length of each comment:
pl: Długość każdego komentarza:

en: Show post titles.
pl: Pokaż tytuły postów.

en: Show pingback comments.
pl: Pokaż komentarze pingback.

en: Show trackback comments.
pl: Pokaż komentarze trackback.

en: Show author avatars.
pl: Pokaż avatary autorów.

en: The size of avatars:
pl: Rozmiar avatarów:

en: The position of avatars:
pl: Wyrównanie avatarów:

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: The default avatar:
pl: Domyślny avatar:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
pl: (Nazwa pliku z katalogu '/wp-recentcomments/avatars/' lub adres internetowy)

en: Show navigator buttons.
pl: Pokaż linki nawigacji.

en: Show the comments from administrators.
pl: Pokaż komenarze administratorów.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
pl: Konwertuj emtikony, takie jak <code>:-)</code> i <code>:-P</code> na formę graficzną.

en: The most recent comments
pl: Ostatnie komentarze
